Номинации за Оскар ‘10

Въпреки увеличението на бройката номинирани в категорията за „най-добър филм“, Оскарите за поредна година си остават сравнително безинтересни и ясни. Изненади няма, най-вероятно няма и да има, когато наградите се раздават, но никога не можем да бъдем сигурни в това, колко точно са изперкали в академията. По-долу може да разгледате номинираните в по-важните категории, а на страницата на Оскарите се намира пълен списък с всички номинирани във всички категории, а вие може да почнете да залагате. Нашите прогнози по-долу срещу съответния филм.

Най-добър филм:
Avatar • Никс
The Blind Side
District 9
An Education
The Hurt Locker • Владо
Inglourious Basterds
Precious: Based on the Novel ‘Push’ by Sapphire
A Serious Man
Up
Up in the Air

Най-добър режисьор:
James Cameron – Avatar • Никс, Владо
Kathryn Bigelow – The Hurt Locker
Quentin Tarantino – Inglourious Basterds
Lee Daniels – Precious: Based on the Novel ‘Push’ by Sapphire
Jason Reitman – Up in the Air

Най-добър актьор в главна роля:
Jeff Bridges – Crazy Heart • Никс, Владо
George Clooney – Up in the Air
Colin Firth – A Single Man
Morgan Freeman – Invictus
Jeremy Renner – The Hurt Locker

Най-добра актриса в главна роля:
Sandra Bullock – The Blind Side
Helen Mirren – The Last Station
Carey Mulligan – An Education
Gabourey Sidibe – Precious: Based on the Novel ‘Push’ by Sapphire
Meryl Streep – Julie & Julia • Никс, Владо

Най-добър актьор в поддържаща роля:
Matt Damon – Invictus
Woody Harrelson – The Messenger
Christopher Plummer – The Last Station
Stanley Tucci – The Lovely Bones
Christoph Waltz – Inglourious Basterds • Никс, Владо

Най-добра актриса в поддържаща роля:
Penélope Cruz – Nine
Vera Farmiga – Up in the Air
Maggie Gyllenhaal – Crazy Heart
Anna Kendrick – Up in the Air • Никс
Mo’Nique – Precious: Based on the Novel ‘Push’ by Sapphire • Владо

Най-добър оригинален сценарий:
Mark Boal – The Hurt Locker
Quentin Tarantino – Inglourious Basterds • Никс, Владо
Alessandro Camon & Oren Moverman – The Messenger
Joel Coen & Ethan Coen – A Serious Man
Bob Peterson, Pete Docter – Up

Най-добър адаптиран сценарий:
Neill Blomkamp & Terri Tatchell – District 9
Nick Hornby – An Education
Jesse Armstrong, Simon Blackwell, Armando Iannucci, Tony Roche – In the Loop
Geoffrey Fletcher – Precious: Based on the Novel ‘Push’ by Sapphire • Никс
Jason Reitman & Sheldon Turner – Up in the Air • Владо

Най-добър анимационен филм:
Coraline
Fantastic Mr. Fox
The Princess and the Frog
The Secret of Kells
Up • Никс, Владо

Най-добър чуждоезичен филм:
The White Ribbon • Владо
A Prophet
The Milk of Sorrow
Ajami • Никс
The Secret of Her Eyes

Етикети:  
 

 
Прочети още...



Една реплика по темата.  
Добави коментар?

  1. от Играта на Framespotting | Framespotting е блог за кино.
    20.Feb.2010, 17:08

    […] Оскарите наближават, и понеже самата церемония и самите филми не винаги са толкова вълнуващи, колкото ни се иска, то ние от Framespotting търсим всякакви начини да разнообразим положението. […]

Коментирай...